RADA RODZICÓW

Świebodzin 27.10.2021

Protokół z zebrania Rady Rodziców Publicznego Przedszkola nr 1

w Świebodzinie w dniu 27.10.2021

1. Pani Dyrektor Sabina Krzeszowska powitała nowych członków Rady Rodziców.

2. Podjęcie uchwały nr 1 w sprawie określenia liczebności i wyboru składu Prezydium Rady Rodziców oraz Komisji Rewizyjnej. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Zostały wybrane następujące osoby na poszczególne stanowiska:

Prezydium Rady Rodziców:

- przewodnicząca  – pani A. Choniawko

- skarbnik – pani J. Olewska

Komisja Rewizyjna:

- przewodnicząca – pani A. Wiśniewska

- członek  – pani S. Kotarska

3. Podjęcie uchwały nr 2 w sprawie Regulaminu Rady Rodziców. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

4. Pani Dyrektor przedstawiła zestawienie finansów Rady Rodziców z lat ubiegłych.

5. Podjęcie uchwały nr 3 w sprawie składek na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Ustalono wysokość składki miesięcznej 10 zł  od rodziny.

6. Przedstawienie przez panią dyrektor planu budżetu przedszkola na rok kalendarzowy 2022.

7. Sprawy różne:

• Ustalono prezenty na Mikołajki – do 40,00 zł na dziecko, finansowane ze środków Rady Rodziców. W przypadku gdy ktoś nie opłaca składek, zobowiązany jest do wpłaty 40 zł u nauczycielki w grupie lub u intendenta. Prezenty będą zróżnicowane ze względu na wiek dzieci oraz (w miarę możliwości) na płeć. Dodatkową niespodzianką ma być słodki drobiazg, którego dzieci nie zjedzą w przedszkolu lecz zabiorą do domu.
  • Ustalono, iż oglądanie bajek w przedszkolu może odbywać się 1x w tygodniu w czasie relaksacji, jednakże nauczycielki będą miały wpływ na dobór treści oglądanych przez dzieci. Natomiast  monitory multimedialne będą również wykorzystywane do multimedialnych gier i zabaw dydaktycznych.
  • Organizacja urodzin w przedszkolu - poczęstunek urodzinowy w dalszym ciągu odbywa się bez słodyczy, natomiast można przynosić owoce.
  • Poruszono temat korzystania przez starsze dzieci z noża w czasie obiadków. Ustalono, iż wszystkie dzieci 6-letnie będą każdorazowo dostawały nóż w czasie obiadu, natomiast w przypadku dzieci 5-letnich, do posługiwania się nożem w czasie obiadu będą wdrażane tylko dzieci chętne.
  • Pani Dyrektor poinformowała Radę Rodziców, iż koszty autokarów w czasie wyjazdów dzieci do lasu zasponsorował Pan Rafał Osiński - tata Antosia z gr. Kotki. W imieniu wszystkich Rodziców oraz Dzieci SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Panu Osińskiemu.

8. Pani Dyrektor prosi o każdorazowe interwencje u niej, jeżeli wg rodziców dzieje się coś niepokojącego.

9. Na tym posiedzenie zakończono.

Protokołowała: S. Kotarska

• Publiczne Przedszkole nr 1 w Świebodzinie
    ul. Kawaleryjska 12
    66-200 Świebodzin